Menu nowe

środa, 24 lutego 2016

Zwiedzanie Rzymu pieszo, czyli co koniecznie musisz zobaczyć - cz. II

Cześć! Ten wpis redaguję już jako 25-cio latka (tak, tak, to już ĆWIERĆ WIEKU) - teraz to już nie przelewki! Miałam zamieścić jakiś wpis o tematyce egzystencjonalnej, ale jednak sobie darowałam (w zasadzie to sądzę, że powinniście się z tego cieszyć!).

Tymczasem kontynuujemy wpisy dotyczące chorwacko-rzymskiego road tripu i dziś po raz kolejny pod lupę bierzemy włoską stolicę. O zwiedzaniu Forum Romanum już było, zapraszam więc na kolejną porcję atrakcji Rzymu. Każdy myśląc o wyprawie do tego miasta z pewnością zastanawia się:

"Co warto zobaczyć w Rzymie?"


Moją odpowiedź poznacie poniżej.

Co warto zobaczyć w Rzymie


Zwiedzanie Rzymu - co warto zobaczyć ? 


#1 Koloseum, Panteon, Fontanna di Trevi


Obowiązkowe punkty zwiedzania Rzymu? Są to m.in.: Koloseum, Panteon czy Fontanna di Trevi, której nie dane nam było zobaczyć w całej okazałości (był remont), co daje nam już kolejny powód do powrotu w te rejony Włoch.

Jeśli chodzi o Panteon - moim zdaniem najlepiej prezentuje się nocą. Można usiąść na schodach wybudowanej obok fontanny i po prostu napawać się widokami i panującym klimatem.


Zwiedzanie Rzymu


Co zobaczyć w Rzymie?

#2 Via del Corso - Pizza del Poppolo, Piazza Venezia, Ołtarz Ojczyzny


Chyba najbardziej znaną ulicą w Rzymie jest via del Corso, która zaprowadzi nas między innymi do Piazza del Poppolo, który znajduje się na jednym jej końcu oraz do Piazza Venezia, który znajdziemy na drugim końcu tej swoją drogą dość długiej ulicy.

Rzym, co zobaczyć

Zwiedzanie Rzymu pieszo

Rzym pieszo

Powyżej mogliście zobaczyć Piazza del Poppolo, więc teraz czas na Piazza Venezia, czyli plac wenecki wraz z Ołtarzem Ojczyzny. Swoją drogą - widoki na Rzym naaaajlepsze! Łapcie sporą fotorelację: 


Co zobaczyć w Rzymie


Atrakcje Rzymu

Pieszo przez Rzym

moja modelka:

Zwiedzanie Rzymu - co warto zobaczyć

Rzym zwiedzanie

koniec tego dobrego, czyli pora schodzić:

Rzym co zobaczyć

Atrakcje Rzymu

#3 Campidoglio i Wzgórze Kapitolińskie


Z drugiej strony Ołtarza Ojczyzny znaleźć można kolejne miejsce warte zobaczenia - Campidoglio i Wzgórze Kapitolińskie:

Zwiedzanie Rzymu pieszo

Rzym - moje przemyślenia


Generalnie jeśli chodzi o Rzym - to bardzo charakterystyczną rzeczą jest fakt, że na każdym kroku spotykacie większe lub mniejsze place/placyki z pięknymi fontannami. Wszystkie zdjęcia, na których są fontanny - nie nadają się do publikacji, więc po prostu musicie wybrać się do Rzymu i sami je zobaczyć. Ot co, chyba to nie jest zły pomysł, nie? I pamiętajcie - tam po prostu warto wysiąść na danej stacji metra i dalej spacerować, zaglądając w każdą uliczkę. Obiecuję - na pewno traficie na coś ciekawego! 

Jako, że wpis tradycyjnie mi się trochę wydłużył - w dalszą część wędrówki po Rzymie, a w zasadzie to nawet po innym pastwie zabiorę Was następnym razem. Trzymajcie się!
Dyrdymała.

4 komentarze:

  1. Ja jednak żałuję, że nie ma żadnych "treści o tematyce egzystencjalnej" ;p Poproszę o takie w kolejnym wpisie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Do Rzymu jak najbardziej wybrać się warto, a nawet trzeba:) I w jeden dzień faktycznie sporo można zobaczyć, zapraszamy do naszej wersji: http://lecebochce.pl/rzym-na-weekend-intensywne-zwiedzanie/

    OdpowiedzUsuń
  3. Ach Rzym... mogę o nim czytać i go oglądać bez końca! Byłam juz 2 razy i wybieram się po raz kolejny, tym razem będzie tak jak w Twoim wpisie, czyli bardzo krótko, ale fajnie, że chociaz na tyle. I masz rację, rzeczywiście warto porzucić metro na rzecz tych wspaniałych uliczek :)

    OdpowiedzUsuń